Сайти політичних партій як різновид інформаційного ресурсу
Заявник | не знайдено |
---|---|
Конференція | Міжнародна наукова конференція «Адаптація завдань і функцій наукової бібліотеки до вимог розвитку цифрових інформаційних ресурсів» (2013) |
Захід | Розвиток інформаційно-аналітичної діяльності в умовах цифрового середовища |
Назва доповіді | Сайти політичних партій як різновид інформаційного ресурсу |
Інформація про співдоповідачів | |
Презентація | не завантажено |
Стаття | не завантажено |
Тези доповіді
Сайти політичних партій як різновид інформаційного ресурсу
Інформацію, без перебільшення, можна віднести до одного з найважливіших ресурсів розвитку сучасного суспільства. Нині вона активно впливає на всі сфери життєдіяльності не лише окремих спільнот і держав, але і всього світового співтовариства. Крім того, в епоху Інтернету процеси наукової комунікації зазнали радикальних змін, з’явилась можливість отримувати інформацію в режимі онлайн.
Сучасні політики, враховуючи останні тенденції, зокрема і зростання ролі Інтернету, досить швидко створюють сайти своїх партій, надаючи оперативну інформацію, якою можуть скористатись всі бажаючі.
Слід зазначити, що якщо раніше використовувались, переважно, друковані видання, то з розвитком електронних ЗМК, саме вони стають основним каналом поширення інформації.
В умовах складної ситуації в нашому суспільстві ЗМК дають можливість залучати широкі кола громадян до обговорення ідей, радикальних пропозицій. Преса, радіо і телебачення вже давно організовують безпосередню участь своєї аудиторії в широких дискусіях. Тепер широко використовується Інтернет. На своїх сайтах політичні партії можуть розміщати інформацію для роздумів і дискусії. Всі бажаючі можуть взяти участь в обговоренні різних проблем. При цьому партійні лідери визначають інтереси аудиторії. А виборці отримують можливість спілкуватися з представниками державних органів, громадських організацій, політичними діячами. Це допомагає краще орієнтуватися в політичних відносинах, оцінювати діяльність нових політичних утворень.
Отже, ЗМК забезпечують процес комунікації між політичними елітами, експертами, коментаторами та аудиторією. Вони впливають на політичне життя суспільства не тільки тоді, коли свідомо стають на захист певних політичних інтересів, але й завдяки своєму доступові до масової аудиторії, спроможності бути каналом поширення інформації для інших політичних суб’єктів. ЗМК мають можливість замовчувати або відповідним чином інтерпретувати політично важливі події.
Завдяки пропагандистській роботі серед населення відбувається, по-перше, процес політичної соціалізації особистості, тобто залучення індивіда до політичного процесу шляхом отримання інформації. По-друге, забезпечується артикуляція інтересів – висуваються та оприлюднюються вимоги, ідеї, програми суб’єктів політики, внаслідок чого співставляються, узгоджуються інтереси, ідеї, платформи та програми різних політичних еліт.
Варто відзначити, що значна частина аудиторії розуміє, що сайти політичних партій служать саме тій політичній партії, яку вони представляють.
Цілком зрозуміло, що у різних політичних партій України - різні можливості. Потужні партії мають доступ до різноманітних ЗМК. Водночас для значної кількості маловідомих партій основним каналом спілкування з виборцями є їх партійні ЗМК.
В Україні станом на кінець 2012 р. було зареєстровано 200 політичних партій, 110 партійних сайтів. При цьому деякі партії мають кілька сайтів і різних електронних видань, а деякі партії їх лише створюють.
Якщо ж аналізувати сайти парламентських партій, то загалом всі вони мають подібну структуру. Різниця лише в наповненні цих сайтів інформацією, а також змісті цієї інформації.
Експерти, оцінюючи сильні і слабкі сторони інфокомунікаційних технологій, і зокрема Інтернету, визнають, що він дійсно відіграє сьогодні унікальну і дуже важливу роль у процесі суспільного розвитку. В сучасну епоху, коли людство досягло нових вершин в науці і техніці, Інтернет став тим технологічним нововведенням, яке безпрецедентним чином розширює масштаби соціальної комунікації і збільшує обсяги і розмаїтість доступної індивіду інформації. На підставі неухильного росту інформації і знань, розвитку засобів комунікації як одного з найважливіших чинників суспільного прогресу ця функція Інтернету набуває особливого значення. Загалом Інтернет уможливлює виникнення нових ефективних механізмів політичної мобілізації громадян, у тому числі і завдяки функціонуванню сайтів політичних партій.
Ми в соціальних мережах