ЕЛЕКТРОННІ КНИЖКИ ТА ЕЛЕКТРОННІ ЧИТАНКИ (РІДЕРИ) ЯК ЗАСОБИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ ДО ЗНАНЬ ТА ІНФОРМАЦІЇ.

Заявникп'яткова ганна михайлівна (україна)
ФорумМіжнародна наукова конференція «Місце і роль бібліотек у формуванні національного інформаційного простору» (2014)
ЗахідФормування національного інформаційного простору: інтеграція та кооперація зусиль бібліотек України та інформаційних інституцій
Назва доповідіЕЛЕКТРОННІ КНИЖКИ ТА ЕЛЕКТРОННІ ЧИТАНКИ (РІДЕРИ) ЯК ЗАСОБИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ ДО ЗНАНЬ ТА ІНФОРМАЦІЇ.
Інформація про співдоповідачів
Презентаціяне завантажено
Статтяне завантажено


Тези доповіді

XXI століття справедливо названо віком інформації. Бурхливий розвиток комп’ютеризації змінив не тільки спосіб життя, але й спосіб читання. Традиційна (фізична) книжка все більше втрачає позиції, поступаючись новомодним гаджетам.
На жаль, повільність традиційного процесу комплектування бібліотечних фондів та хронічна нестача коштів на закупівлю книжок, призводять до того, що бібліотека втрачає свою роль унікального, колись монопольного, джерела інформації й постає перед загрозою зникнути як соціальна інституція.
Відповідно до викликів часу, бібліотека має трансформуватись, використовуючи свій багатовіковий досвід накопичення, збереження та систематизації інформаційних ресурсів.
З метою покращення та повноти задоволення інформаційних потреб читачів здійснюється науково-дослідна робота з вивчення та узагальнення досвіду організації електронних ресурсів аналогового або електронного читання. Об’єктом дослідження стала інформаційна діяльність електронних бібліотек, предметом – технології та проблеми створення електронних колекцій. Завданням – отримання об’єктивних даних та вивчення можливостей використання електронних ресурсів в умовах підсобного фонду читального залу.
В межах дослідження було вивчено досвід створення електронних колекцій. Аналіз даних дозволив визначити певні проблеми організаційної діяльності. Розглядаються юридичні, технологічні та соціальні аспекти діяльності електронних бібліотек.
Оцінюючи можливості функціонування бібліотечних фондів електронних ресурсів, розглянуто такі напрямки: 1) створення (накопичення) контенту (електронних документів); 2) систематизація та створення інформаційно-довідкового апарату; 3) організація безпосереднього обслуговування електронними документами.
В даному науковому дослідженні розглядається формування фонду електронних версій документів як найбільш актуальне. Використання можливостей сучасних технологій дозволяє запропонувати нову модель формування фонду та організації задоволення інформаційних потреб читачів.