НАПРЯМИ ТА ПРІОРИТЕТИ СТРАТЕГІЧНОГО РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОГО НАУКОВОГО БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНОГО КОМПЛЕКСУ

ЗаявникКоваль Тетяна Миколаївна (Україна)
ФорумМіжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації» (2020)
ЗахідСекція 1. Сучасні виклики та завдання бібліотек в умовах цифровізації
Назва доповідіНАПРЯМИ ТА ПРІОРИТЕТИ СТРАТЕГІЧНОГО РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОГО НАУКОВОГО БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНОГО КОМПЛЕКСУ
Інформація про співдоповідачівКулаковська Тетяна Леонтіївна,кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського
Презентаціяне завантажено
СтаттяЗавантажити статтю


Тези доповіді

На прикладі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського розглядаються принципи, пріоритети та складові стратегії її розвитку.
Ключові слова: науковий національний бібліотечно-інформаційний комплекс, стратегія розвитку установи.

В сучасних умовах трансформації наукових комунікацій, посилення ролі та значення інформації й знань, взаємопроникнення, розширення і збагачення каналів, засобів, інструментів інформаційного обміну; переходу від книжної комунікації до мультимедійної та формування сучасних моделей наукової взаємодії, питання стратегічного розвитку наукових установ та наукових бібліотек стає все більш актуальним. Стратегія розвитку – це визначення основних довгострокових цілей та завдань установи, прийняття курсу дій і розподілу ресурсів, необхідних для виконання поставлених цілей, вона є найважливішим елементом самовизначення установи чи організації, забезпечує єдину спрямованість дій усього колективу на досягнення спільної мети. Розробка і реалізація стратегії – одна з найважливіших функцій керівництва установи, є реакцією та процесом адаптації до змін, засобом створення майбутнього організації в контексті цих змін.
З позицій вищезазначеного аналізуються напрями, пріоритети та складові стратегічного розвитку НБУВ.